Bemutatkozik a Richter Anna Díj zsűrije

Beke Zsuzsa a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője

Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetőjeként fontos szerepet tölt be a cég által indított társadalmi szerepvállalási programokban. Ő maga is azok közé tartozik, akik folyamatosan keresik az újszerű lehetőségeket, hogyan tehetnének a magyar egészségügyért, az oktatásért, a nőkért. „A Richter Anna Díj egyedülálló módon ötvözi mindazokat az értékeket, amelyeket cégünk társadalmi szerepvállalásában elsők között tart számon. Hiszünk abban, hogy a nők társadalmilag érzékenységükkel, empátiájukkal, egyéni látásmódjukkal és kreativitásukkal nagyban hozzájárulnak mindannyiunk jóllétéhez. Ezt a díjat azért hoztuk létre, hogy a nők munkájának elismerésén túl komoly tettekkel is segítsük őket ötleteik megvalósításában.” Zsuzsa azért tartja fontosnak, hogy kreatív, közösségek által megfogalmazott ötleteket támogassanak, mert így a program valós, alulról érkező igényekre ad választ, és olyan újszerű megoldások születhetnek a közösségek, intézmények életében, melyek az egész társadalom életére kihatnak.

Szily Nóra újságíró, pszichológus

Szily Nóra tanít, előadásokat, workshopokat tart, beépítve újságírói, televíziós tapasztalatait, inspirál és támogat másokat, főként nőket. A kérdésfeltevés mestere számára az interakció, emberekkel való kapcsolódás lételem. A Richter Anna Díj közösségeket felkaroló, kreatív ötleteket megvalósító célja tökéletes „meghosszabbítása” mindannak, ami őt is hajtja. „Létfontosságú, hogy érezzük, méltóak vagyunk a kiteljesedésre, az önmegvalósításra, minden ötlet, ami díjazásra kerül majd, túlmutat önmagán. Az anyagi támogatás mellett azt üzeni mindannyiunknak, hogy kapaszkodjunk össze, és merjünk haladni saját utunkon!”. Hogy milyen projekteket látna szívesen? „Vesszőparipám a kommunikáció, a lelki egészség, élményalapú, önálló gondolkodásra tanító oktatás, az önismeret, aminek segítségével megtanulhatjuk, kik vagyunk, melyik kabát a ránk szabott. Biztos, hogy a szívem lesz a fő tanácsadóm abban, mely pályázatokhoz teszem le a voksom. Nem titok, hogy érzékeny vagyok az elesettek sorsa iránt is, az ő életminőségük javítását célzó ötletekért örömmel állok ki. Azokat a történeteket szeretem, amik elérnek a lelkemig.

Rúzsa Magdi Máthé Péter-díjas énekesnő

Rúzsa Magdi Máté Péter-díjas énekesnőről kevesen tudják, hogy zenei karrierje előtt szülész-nőgyógyász nővérnek tanult, s mielőtt tehetségét felfedezték, dolgozott is szakmájában. Nem csupán az egészségügy áll közel a szívéhez, de egyetemi docens férje által az oktatás is ismerős terület számára. A Richter Anna Díjat megismerve azonnal felcsillant a szeme, hiszen több, számára fontos dolgot ötvöz újszerű módon. „Nem volt kérdés, hogy örömmel teszek eleget ennek a megtisztelő felkérésnek. Az oktatás és egészségügy két, életünket meghatározó területe., Minden, ami a fejlődését szolgálja, mindannyiunk életét teszi jobbá.” Az énekesnő számára külön öröm, hogy a kezdeményezés a nőket helyezi reflektorfénybe, hiszen az oktatásban és egészségügyben a nőknek jut a kihívások oroszlánrésze. „ Kíváncsian várom, milyen jellegű ötleteket hoznak a pályázó csapatok, és nagyon izgulok, hogy megtaláljuk majd az igazi gyöngyszemeket, hiszen tényleg nem sejthetjük, hogy egy jó ötlet hogyan változtatja majd meg egy egész közösség életét.”

Kertész Éva 21 Nő az egészségügyért alapítvány ügyvezetője

Kertész Éva több évtizedes újságírói múltjával, széles látókörűségével az egészségügyben és az oktatásban a gyökeres szemléletváltásra esküszik. Büszke rá, hogy a "21 Nő az egészségügyért" alapítvány ügyvezetőjeként csatlakozhatott a Richter Anna Díj zsűrijéhez. „Tizennyolc éve élünk a 21. században. Eljött az idő, hogy tudatosan felelősséget vállaljunk magunkért, környezetünkért. Hinnünk kell a saját erőnkben, és keresnünk kell, hogy személy szerint mi mit tehetünk a változások érdekében. Saját és környezetünk egészségéért úgy válhatunk felelőssé, ha nyitottak maradunk az új információkra, fejlődünk, hogy minőségi életünk lehessen, és erre biztatunk másokat is tapasztalt vagy látott jó példánkkal.” Éva szerint azok kezében van a változás, akik az új szemléletet magukévá téve innovátorként új utakat mernek járni. Fontos, hogy láthatóvá váljanak ezek a karizmatikus egyéniségek, mert így tudnak igazán hatni, motiválni, fejlődést előidézni.

Dr. Barna István belgyógyász főorvos, klinikai docens

Dr. Barna István évtizedek óta dolgozik belgyógyászként a Semmelweis Egyetem I. számú Belgyógyászati Klinikáján. Klinikai docensként aktív szerepet vállal az orvostanhallgatók és szakorvosok képzésében, továbbképzésében, nevéhez több tucat könyv, illetve könyvrészlet fűződik. Évek óta tanít az egyetem Egészségtudományi Karán is, sok diplomás dietetikus vizsgázott nála. Számos szakmai társaság tagja, a Magyar Hypertonia Társaság és a Magyar Nephrológiai Társaság elnökségi tagjaként elkötelezetten dolgozik a magas vérnyomás betegség megelőzéséért és gyógyításáért. Azt vallja, hogy az egészségtudatosság és a megelőzés elválaszthatatlan egymástól. Aktívan részt is vesz ebben a munkában, számos ismeretterjesztő kiadvány szerzője és szerkesztője. A szakmaiság mellett ennek is köszönheti a megtiszteltetést, hogy Magyarország Átfogó Egészségvédelmi Szűrőprogramjának, Szakmai Bizottságának elnökévé választották. Az egészséges életmód szószólója, ám példamutatásban is élen jár: gyerekkora óta sportol, jelenleg is leigazolt fallabda versenyző. Szeret kirándulni a családjával, nyaranta rendszeresen részt vesz a Balaton átúszáson. Gyakorló klinikai orvosként, tanáremberként jól tudja, hogy mind az egészségügyben, mind az oktatásban nélkülözhetetlen a sikerhez az elhivatottság, a másokért tenni vágyás, az odaadás és a szakmai alázat. „Ha valaki még a szakma hétköznapi nehézségei mellett arra is talál időt, energiát, hogy azon törje a fejét, miként tud minőségi változásokat létrehozni, hogyan tudja jobbá tenni egy intézmény körülményeit, azt nem csupán elismerni feladatunk, de meg kell tenni mindent, hogy megvalósíthassa elképzeléseit. A Richter Anna Díj nem kevesebbre, mint erre vállalkozik, én pedig nagyon örülök és köszönöm, hogy ennek részese lehetek!”